• ראשי
 • הלל תל-אביב

  מקום מפגש לעשייה חברתית ושיח פתוח ברוח היהדות

   

  הלל- עשייה חברתית ושיח פתוח ברוח היהדות
  הלל- עשייה חברתית ושיח פתוח ברוח היהדות
  מי היה הלל הזקן?

  מרכז הלל פועל בהשראתו של הלל הזקן. הלל, הנקרא בתואר הכבוד "זקן" בשל היותו חבר במועצת הזקנים ונשיא הסנהדרין, היה ללא ספק  אחת הדמויות המשפיעות ביותר בזמן הבית השני. הלל הזקן היה זה שפיתח את כללי מדרש ההלכה ואף השתמש בהם בצורה עקרונית ועקבית כדי לברר ולפתור בעיות בהלכה. הוא היה מפורסם בתפיסת יחידאיותו של ה"אני" בכל אדם ובהתחשבותו בכל אדם כהוויה בפני עצמה.

  משרדי הלל תל-אביב

  בית התפוצות, אוניברסיטת תל-אביב

  טלפון: 03-6407961

  פקס:  03-7447628

  דוא"ל: hilleltlv@hillelisrael.org.il

  הלל תל-אביב הוא מקום מפגש המזמין את הסטודנטים בקמפוס להיות מעורבים חברתית וערכית, תוך שימת דגש על הזיקה שבין היחיד לחברה. כל אחד מוצא את דרכו האישית לעשות זאת - בין אם באירועים חברתיים וחווייתיים כמו תכניות העשרה, ערבי עיון, טיולים וסדנאות, ובין אם בפעילות התנדבותית מגוונת כגון: מפגשים אישיים עם קשישים ניצולי שואה, ליווי ילדים המגיעים לארץ לצרכי השתלת לב, חונכות ילדים שקרובי משפחתם חלו בסרטן ועוד.


   

  מרחב סטודנטיאלי ליהדות פלורליסטית

  הלל תל-אביב הוא סניף של אחד הארגונים הסטודנטיאליים הגדולים בעולם, המאפשר לסטודנטים לחוות חוויות משמעותיות בזמן שהותם בקמפוס. אלפי סטודנטים וצעירים משתתפים מדי שנה בתכניות הלל תל-אביב המשלבות תכנים של התחדשות יהודית, תרבות ומעורבות חברתית. כמרכז לחיי תרבות יהודית-ישראלית היושב בלב הקמפוס, עומדים החברים בו על העושר, המגוון והקסם במורכבות של החברה הישראלית והעולם היהודי.


   

  הלל בעולם

  מאז 1923 הצליח 'הלל' ליצור קהילה עם מרחב פלורליסטי בקמפוסים השונים בעולם בו יכולים סטודנטים יהודים להרגיש בנוח עם זהותם. כיום הוא חולש על יותר מ-500 מרכזים ברחבי העולם מארצות הברית, דרום אמריקה, ישראל וברית המועצות לשעבר, עם כ-400,000 סטודנטים יהודים בקמפוסים השונים, המעורבים מדי שנה בתכניות הלל.

   


  לאתר הלל תל-אביב >>

   

  אוניברסיטת תל-אביב, רחוב חיים לבנון 30, 6997801.
  Developed by
  UI/UX Basch_Interactive